Budo

wnictwo

strony budowlane

 
Katalog firm budowlanych Mapa katalogu Kontakt
Materiały budowlane - katalog

Budownictwo - Katalog stron

Katalog stron budowlanych zrzesza witryny firm działających w branży budowlanej. Nasz katalog oparty jest na najbardziej rozbudowanym oraz nowoczesnym oprogramowaniu - to w połączeniu z naszą sumienną pracą oraz wszechstronną wiedzą zapewni Państwa firmie wspaniałą reklamę. Póki co zgłaszanie wpisów nic nie kosztuje, lecz z biegiem czasu może to ulec zmianie, dlatego proszę nie zwlekać i spędzić te kilka minut na stworzenie wartościowego oraz unikalnego wpisu.

Dodaj stronę
     

Statystyki

 
 
Usługi budowlaneStrona główna
     
     
 

Kategorie

Artykuły

  • 05-12-2012

Ile kosztuje budowa przydomowej oczyszczalni ścieków?

Brak dostępu do sieci kanalizacyjnej nie zawsze oznacza konieczność korzystania z szamba. Często w takiej sytuacji możliwa jest budowa własnej przydomowej oczyszczalni ścieków. Sprawdź, ile trzeba wydać, by móc korzystać z własnej oczyszczalni.

Najtańsze przydomowe oczyszczalnie to te z drenażem rozsączającym. Wyższymi cenami odznaczają się oczyszczalnie ze złożem biologicznym czy bioreaktorem z osadem czynnym. Są to urządzenia zawierające więcej skomplikowanych, a co za tym idzie – droższych elementów. Rekompensują to mniejszym zakresem prac ziemnych i brakiem dodatkowych materiałów, takich jak piasek czy żwir.

Niezależnie od rodzaju oczyszczalni trzeba kupić osadnik wstępny. Najtańszy jednokomorowy z tworzywa o pojemności 2 m3 kosztuje ok. 2 tys. zł, natomiast trzykomorowe – ponad 3 tys. zł. Cena zbiornika wzrasta, jeśli zamontujemy w nim filtr doczyszczający. O połowę tańsze są osadniki z żywic poliestrowych wzmacnianych włóknem szklanym oraz betonowe.

Kompletne oczyszczalnie ścieków dla czterech osób z osadnikiem z polietylenu o pojemności 2 m³ oraz drenażem rozsączającym o długości 42 m, a także studzienką rozdzielającą, kominkami napowietrzającymi i geowłókniną  to koszt wahający się od 2,5 do 4 tys. zł. Oprócz tego należy liczyć się z koniecznością zakupu żwiru za około 1 tys. zł. Koszt montażu to 2-3 tys. zł, choć w przypadku wysokiego poziomu wody gruntowej na działce lub źle przepuszczalnego gruntu wydatki mogą wzrosnąć.

Oczyszczalnia ze złożem biologicznym z dwukomorowym zbiornikiem to koszt 6,5-12 tys. zł. Tak duże wahanie ceny zależy od wielkości oczyszczalni i jej producenta. Jeszcze wyższe są ceny bioreaktorów. Zaczynają się one od 7 tys. zł i sięgają nawet do 20 tys. zł. Urządzenie dla pięciu osób, które składać się będzie z osadnika wstępnego, osadnika wtórnego, bioreaktora i skrzynki sterującej to wydatek ok. 8 tys. zł. Istnieje także możliwość zamontowania bioreaktora w zbiorniku po szambie i wtedy koszt zmniejsza się do 6-7 tys. zł.

Katalog stron budowlanych

Zapraszamy do bezpłatnego zgłaszania witryn Państwa firm budowlanych, dzięki wpisowi w naszym katalogu zyskacie Państwo bezcenną reklamę, która jest niezbędna do zaistnienia w Internecie.

Dodaj swoją strone do katalogu
Sprzęt AGD - katalog
           
     

Polecamy

Ranking stron

Kostka granitowa Gdańsk

śr. ocena: 4.94 oceniany: 1005 razy

Okna i Drzwi

śr. ocena: 4.88 oceniany: 793 razy

Wykończenia wnętrz Gdańsk

śr. ocena: 5 oceniany: 640 razy

ABC-Remonty glazura Oleba.pl

śr. ocena: 4.95 oceniany: 532 razy

Ocena energetyczna budynków

śr. ocena: 4.9 oceniany: 330 razy

Zobacz cały ranking

       
 
 
     

Nasza baza firm budowlanych jest unikalnym zbiorem witryn opartym na autorskim oprogramowaniu. Dzięki naszej wytężonej pracy oraz Państwa wartościowym wpisom uzyskacie efektywną reklamą dla własnej firmy - Budownictwo, firmy i usługi budowlane w sieci.

Katalog Budowlany