Budo

wnictwo

strony budowlane

 
Katalog firm budowlanych Mapa katalogu Kontakt
Materiały budowlane - katalog

Budownictwo - Katalog stron

Katalog stron budowlanych zrzesza witryny firm działających w branży budowlanej. Nasz katalog oparty jest na najbardziej rozbudowanym oraz nowoczesnym oprogramowaniu - to w połączeniu z naszą sumienną pracą oraz wszechstronną wiedzą zapewni Państwa firmie wspaniałą reklamę. Póki co zgłaszanie wpisów nic nie kosztuje, lecz z biegiem czasu może to ulec zmianie, dlatego proszę nie zwlekać i spędzić te kilka minut na stworzenie wartościowego oraz unikalnego wpisu.

Dodaj stronę
     

Statystyki

 
 
Usługi budowlaneStrona główna
     
     
 

Kategorie

Artykuły

  • 22-02-2018

Czym jest instrukcja bezpieczeństwa pożarowego?

Eksploatacja praktycznie każdego obiektu wymaga precyzyjnego określenia odpowiednich aspektów związanych z ochroną przeciwpożarową. Dotyczy to zarówno spraw organizacyjnych oraz porządkowych, jak i wszelakich kwestii technicznych. Instrukcja bezpieczeństwa przeciwpożarowego to indywidualnie opracowany dokument, który zawiera wszystkie niezbędne ustalenia w każdym z tych zakresów.

Bezpieczeństwo przeciwpożarowe

Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego powstaje w oparciu o określone w rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji wymogi prawne, które prawnie ustalone zostały 7 czerwca 2010 roku. Dotyczą one spraw ochrony przeciwpożarowej nie tylko budynków, ale również obiektów budowlanych innego typu oraz wszystkich oddzielnych stref pożarowych. Zapoznać się z tym dokumentem muszą wszyscy zatrudnieni w danej lokacji pracownicy, niezależnie od rodzaju spełnianych obowiązków oraz zajmowanego przez nich stanowiska pracy. Konieczne jest również ścisłe przestrzeganie ustaleń zawartych w instrukcji bezpieczeństwa pożarowego.

Funkcje prewencyjne i operacyjne

Instrukcja określająca bezpieczeństwo przeciwpożarowe spełnia podstawowe funkcje prewencyjne oraz operacyjne. Pierwsze przydatne są dla praktycznie wszystkich stałych użytkowników budynku. Dokument zawiera informacje o lokalizacji gaśnic oraz różnego rodzaju urządzeń przeciwpożarowych, a także wszystkich obecnych w obiekcie drogach ewakuacyjnych. Uwzględnia sposoby postępowania w sytuacji zaistnienia różnego rodzaju zdarzeń wymagających jak najszybszego opuszczenia budynku, zwłaszcza wystąpienia pożaru. Funkcje operacyjne opracowywane są natomiast przede wszystkim dla pracowników Państwowej Straży Pożarnej. Jednostki interwencyjne korzystają z nich, gdy zachodzi konieczność przeprowadzenia bezpośrednich operacji gaśniczych na terenie obiektu. Kierownik działań ratowniczych może dzięki instrukcji bezpieczeństwa pożarowego poznać specyfikę budynku, określić ilość przebywających w nim osób oraz szybko zlokalizować hydranty czy wyłączniki gazu lub prądu.

Opracowanie instrukcji przeciwpożarowej

Aby zadbać o odpowiedni poziom bezpieczeństwa, właściciel obiektu powinien postarać się sporządzenie wymaganego dokumentu jak najszybciej. Zgodnie z ustawą o ochronie przeciwpożarowej z 1991 roku, opracowanie instrukcji opisującej bezpieczeństwo przeciwpożarowe oraz inne działania z zakresu ochrony przeciwpożarowej muszą być wykonywane przez osoby dysponujące wymaganymi kwalifikacjami, uprawnieniami oraz doświadczeniem.

Katalog stron budowlanych

Zapraszamy do bezpłatnego zgłaszania witryn Państwa firm budowlanych, dzięki wpisowi w naszym katalogu zyskacie Państwo bezcenną reklamę, która jest niezbędna do zaistnienia w Internecie.

Dodaj swoją strone do katalogu
Sprzęt AGD - katalog
           
     

Polecamy

Ranking stron

Kostka granitowa Gdańsk

śr. ocena: 4.94 oceniany: 1005 razy

Okna i Drzwi

śr. ocena: 4.88 oceniany: 793 razy

Wykończenia wnętrz Gdańsk

śr. ocena: 5 oceniany: 640 razy

ABC-Remonty glazura Oleba.pl

śr. ocena: 4.95 oceniany: 532 razy

Ocena energetyczna budynków

śr. ocena: 4.9 oceniany: 330 razy

Zobacz cały ranking

       
 
 
     

Nasza baza firm budowlanych jest unikalnym zbiorem witryn opartym na autorskim oprogramowaniu. Dzięki naszej wytężonej pracy oraz Państwa wartościowym wpisom uzyskacie efektywną reklamą dla własnej firmy - Budownictwo, firmy i usługi budowlane w sieci.

Katalog Budowlany