Budo

wnictwo

strony budowlane

 
Katalog firm budowlanych Mapa katalogu Kontakt
Materiały budowlane - katalog

Budownictwo - Katalog stron

Katalog stron budowlanych zrzesza witryny firm działających w branży budowlanej. Nasz katalog oparty jest na najbardziej rozbudowanym oraz nowoczesnym oprogramowaniu - to w połączeniu z naszą sumienną pracą oraz wszechstronną wiedzą zapewni Państwa firmie wspaniałą reklamę. Póki co zgłaszanie wpisów nic nie kosztuje, lecz z biegiem czasu może to ulec zmianie, dlatego proszę nie zwlekać i spędzić te kilka minut na stworzenie wartościowego oraz unikalnego wpisu.

Dodaj stronę
     

Statystyki

 
 
Usługi budowlaneStrona główna
     
     
 

Kategorie

Artykuły

  • 02-03-2018

Jakie są wyznaczniki jakości kostek brukowych?

Wybór kostki brukowej

Wiele osób na pierwszym miejscu stawia kolorystykę i ogólne walory estetyczne wybieranych materiałów. Ale tak naprawdę nie jest to najważniejsze. Najistotniejsze jest bowiem to, by elegancka kostka brukowa przetrwała próbę czasu i nie uległa uszkodzeniu. Wybierając więc materiał na wyłożenie swojego podwórka, trzeba wziąć pod uwagę jego walory techniczne oraz przeznaczenie. Niedopuszczalne jest na przykład ułożenie jednego rodzaju kostki na całej powierzchni: taras, ogród, czy pojazd mają bowiem zupełnie inne wymagania - gdyż poddawane są różnym obciążeniom. Pierwszym krokiem w wyborze kostki brukowej powinno być sprawdzenie, czy jest ona wytwarzana zgodnie z normą europejską PN-EN 1338. Norma ta wymaga bowiem, by wszystkie elementy miały odpowiednie parametry związane z wytrzymałością, nasiąkliwością i odpornością na zamarzanie. Daje to wtedy gwarancję, że kostka została wyprodukowana z odpowiedniego kruszywa i jest trwała.

Elegancka kostka brukowa - wyznaczniki jakości

Istnieje kilka cech, które mogą wskazać, jak dobra jest dana kostka brukowa. Warto zwrócić na nie uwagę, bo jest to zakup na lata i warto, by tyle przetrwała w dobrym stanie. Tak więc, do wyznaczników jakości kostki zaliczyć można między innymi to:

  • Czy beton nie ma spękań, złuszczeń i odprysków?
  • Czy elementy kostki nie rozwarstwiają się?
  • Czy kostka została zaimpregnowana chemicznie przez producenta już na etapie produkcji? Jest wygodne, bo nie trzeba robić tego samodzielnie.
  • Jakie są właściwości warstwy licowej kostki? Czy jest ona odpowiednio wytrzymała i odporna na ścieranie?
  • Jaka jest grubość kostki, szczególnie jej górnej warstwy? Jest to warstwa ścieralna i powinna mieć przynajmniej 4 mm, a najlepiej od 7 do 10 mm.
  • Kiedy kostka została wyprodukowana? Najlepiej układać ją do sześciu miesięcy po produkcji. Niedobrze jest, gdy leży ona za długo pod folią -bez swobodnego dostępu powietrza do każdej z jej warstw.
  • Jakie są jakość i rodzaj użytych barwników? A może kostka zawiera jedynie naturalne kruszywo (dzięki czemu jest bardziej trwała)?

Sprawdzenie tych właśnie parametrów może sprawić, że wybierze się kostkę naprawdę dobrej jakości, która będzie odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz na różnego rodzaju warunki atmosferyczne. Dzięki temu przetrwa przez długie lata, bez utraty swoich początkowych właściwości.

Katalog stron budowlanych

Zapraszamy do bezpłatnego zgłaszania witryn Państwa firm budowlanych, dzięki wpisowi w naszym katalogu zyskacie Państwo bezcenną reklamę, która jest niezbędna do zaistnienia w Internecie.

Dodaj swoją strone do katalogu
Sprzęt AGD - katalog
           
     

Polecamy

Ranking stron

Kostka granitowa Gdańsk

śr. ocena: 4.94 oceniany: 1005 razy

Okna i Drzwi

śr. ocena: 4.88 oceniany: 793 razy

Wykończenia wnętrz Gdańsk

śr. ocena: 5 oceniany: 640 razy

ABC-Remonty glazura Oleba.pl

śr. ocena: 4.95 oceniany: 532 razy

Ocena energetyczna budynków

śr. ocena: 4.9 oceniany: 330 razy

Zobacz cały ranking

       
 
 
     

Nasza baza firm budowlanych jest unikalnym zbiorem witryn opartym na autorskim oprogramowaniu. Dzięki naszej wytężonej pracy oraz Państwa wartościowym wpisom uzyskacie efektywną reklamą dla własnej firmy - Budownictwo, firmy i usługi budowlane w sieci.

Katalog Budowlany