Budo

wnictwo

strony budowlane

 
Katalog firm budowlanych Mapa katalogu Kontakt
Materiały budowlane - katalog

Budownictwo - Katalog stron

Katalog stron budowlanych zrzesza witryny firm działających w branży budowlanej. Nasz katalog oparty jest na najbardziej rozbudowanym oraz nowoczesnym oprogramowaniu - to w połączeniu z naszą sumienną pracą oraz wszechstronną wiedzą zapewni Państwa firmie wspaniałą reklamę. Póki co zgłaszanie wpisów nic nie kosztuje, lecz z biegiem czasu może to ulec zmianie, dlatego proszę nie zwlekać i spędzić te kilka minut na stworzenie wartościowego oraz unikalnego wpisu.

Dodaj stronę
     

Statystyki

 
 
Usługi budowlaneStrona główna
     
     
 

Kategorie

Artykuły

  • 19-12-2017

Szybkozłączka - niedoceniana i niedostrzegana

Jej zastosowanie w życiu codziennym jest bardzo powszechne. Tak naprawdę jednak mało kto z nas wie, do czego ona służy, czym się charakteryzuje oraz w jak wielu sektorach i gałęziach gospodarczych jest obecnie wykorzystywana.

Budowa szybkozłącza  
 
Szybkozłącza to rodzaj połączenia, dzięki któremu możliwe jest łatwy i szybkie połączenie dwóch elementów, na przykład dwóch przewodów pneumatycznych. Szybkozłącza można podzielić na dwie główne grupy:
  • szybkozłącza jednostronnie odcinające,
  • szybkozłącza obustronnie odcinające.
Standardowy zestaw szybkozłącza składa się przede wszystkim z gniazda (złącze samoodcinające) oraz króćca (wtyk złącza). Gniazdo szybkozłącza składa się z korpusu, zaworu odcinającego (pozwala w precyzyjny sposób odciąć powietrze dostarczane z instalacji pneumatycznej) oraz kilku elementów ruchomych (m.in. sprężyny, pierścienia zatrzasku oraz kulek). Z kolei króciec to element dociskowo-zabezpieczający, który nie posiada w swojej budowie żadnych ruchomych elementów, chyba że dodatkowy zawór odcinający, jak w przypadku szybkozłącza obustronnie odcinającego.

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów szybkozłączek w zależności od budowy (np. proste, kątowe, kłowe, itp.) i ich przeznaczenia (np. do form wtryskowych lub węży ogrodowych).

Przeznaczenie i zastosowanie

Szybkozłączki umożliwiają szybkie i dokładne odcięcie powietrza dopływającego z układu pneumatycznego, co pozwala uniknąć niechcianych wycieków. Dzięki nim można w szybki sposób złączyć lub rozłączyć na przykład przewody pneumatyczne oraz gazowe, a także węże podciśnieniowe oraz przewody do wody.

Szybkozłącza stosuje się, m.in. w: wszelkich urządzenia ciśnieniowych, maszynach pakujących, w robotach, układach smarowania, instalacjach pomiarowych, przemysłowych oraz wysokociśnieniowych, w wyposażeniu przedsiębiorstw produkcyjnych i montażowych, a także w stomatologii, medycynie, laboratoriach, przemyśle kosmetycznym oraz farmaceutycznym. Szybkozłącza znajdują swoje zastosowanie także w sektorze klimatyzacyjnym, przemyśle zbrojeniowym, petrochemicznym oraz rolnictwie. Oczywiście to nie wszystkie sektory gospodarki, w których doskonale sprawdzają się szybkozłącza.

Szybkozłącza są wykorzystywane wszędzie tam, gdzie istnieje zagrożenie związane z przypadkowym i nieplanowanym rozłączeniem, co może prowadzić do dotkliwych konsekwencji. Szybkozłączki instaluje się na przykład w aparaturze do oddychania, w podnośnikach poduszkowych, na stacjach benzynowych czy też w kombinezonach chemicznych.

Bez względu na to, gdzie szybkozłącza są stosowane, jedno jest pewne. Zapewniają nam bezpieczeństwo oraz znacznie ułatwiają wiele dziedzin życia.

Katalog stron budowlanych

Zapraszamy do bezpłatnego zgłaszania witryn Państwa firm budowlanych, dzięki wpisowi w naszym katalogu zyskacie Państwo bezcenną reklamę, która jest niezbędna do zaistnienia w Internecie.

Dodaj swoją strone do katalogu
Sprzęt AGD - katalog
           
     

Polecamy

Ranking stron

Kostka granitowa Gdańsk

śr. ocena: 4.94 oceniany: 1005 razy

Okna i Drzwi

śr. ocena: 4.88 oceniany: 793 razy

Wykończenia wnętrz Gdańsk

śr. ocena: 5 oceniany: 640 razy

ABC-Remonty glazura Oleba.pl

śr. ocena: 4.95 oceniany: 532 razy

Ocena energetyczna budynków

śr. ocena: 4.9 oceniany: 330 razy

Zobacz cały ranking

       
 
 
     

Nasza baza firm budowlanych jest unikalnym zbiorem witryn opartym na autorskim oprogramowaniu. Dzięki naszej wytężonej pracy oraz Państwa wartościowym wpisom uzyskacie efektywną reklamą dla własnej firmy - Budownictwo, firmy i usługi budowlane w sieci.

Katalog Budowlany