Budo

wnictwo

strony budowlane

 
Katalog firm budowlanych Mapa katalogu Kontakt
Materiały budowlane - katalog

Budownictwo - Katalog stron

Katalog stron budowlanych zrzesza witryny firm działających w branży budowlanej. Nasz katalog oparty jest na najbardziej rozbudowanym oraz nowoczesnym oprogramowaniu - to w połączeniu z naszą sumienną pracą oraz wszechstronną wiedzą zapewni Państwa firmie wspaniałą reklamę. Póki co zgłaszanie wpisów nic nie kosztuje, lecz z biegiem czasu może to ulec zmianie, dlatego proszę nie zwlekać i spędzić te kilka minut na stworzenie wartościowego oraz unikalnego wpisu.

Dodaj stronę
     

Statystyki

 
 
Usługi budowlaneStrona główna
     
     
 

Kategorie

Artykuły

  • 23-02-2017

Zielone Ściany, czyli przyjazne ekrany akustyczne

Znaczącym utrudnieniem, z którym stykają się mieszkańcy strefy przydrogowej, jest m. in. nieustannych hałas emitowany przez pojazdy. Aby ich chronić, inwestorzy w newralgicznych miejscach umieszczają bariery dźwiękochłonne, które mogą przybierać bardzo ciekawe formy.

Rola i znaczenie barier dźwiękochłonnych

Zgodnie z definicją, barierami dźwiękochłonnymi określa się wszelkie sztuczne lub naturalne przeszkody, które oddzielają miejsca będące źródłami dźwięku od miejsc szczególnie na tenże hałas narażonych (i wrażliwych). Najczęściej spotykanym przykładem są bariery dźwiękochłonne oddzielające drogi od domów, osiedli mieszkalnych czy budynków użyteczności publicznej. Dzięki obecności barier dźwiękochłonnych, na obszarze przez nie chronionym powstaje tzw. cień akustyczny, czyli obszar o odpowiednio zredukowanym poziomie hałasu.

Skuteczność każdej bariery dźwiękochłonnej zależy od jej dwóch podstawowych parametrów fizycznych – od izolacyjności akustycznej oraz od współczynnika pochłaniania dźwięku. Oprócz tego projektujący bariery dźwiękochłonne przy ocenianiu sprawności konkretnych rozwiązań muszą brać pod uwagę ich wysokość, długość, umiejscowienie względem źródła hałasu oraz rodzaj materiałów wykorzystanych do budowy ekranów akustycznych.

Obecnie wiodącymi rozwiązaniami stosowanym w celu ochrony przed hałasem emitowanym przez drogi, tory kolejowe lub autostrady, są dwa rodzaje ekranów dźwiękochłonnych – ekrany szklane oraz ekrany typu Zielona Ściana.

Zalety Zielnej Ściany

Ekrany typu Zielona Ściana z całą pewnością należą do najczęściej stosowanych elementów do budowy barier dźwiękochłonnych. Powstały z myślą o ochronie przed hałasem, którego źródłem są: transport kołowy lub kolejowy, a także zakłady przemysłowe oraz lotniska. Zielone Ściany są doskonałym rozwiązaniem dla posesji czy całych osiedli mieszkaniowych położonych w pobliżu źródeł hałasu. Ich największym walorem jest konstrukcja dająca duże możliwości kompozycji bariery z otoczeniem. Wykorzystanie roślin pnących, takich jak bluszcz ozdobny lub dzikie winogrono, pozwala osiągnąć niezwykłe walory estetyczne, którym właśnie ten typ bariery zawdzięcza nazwę „Zielona Ściana”.

Co ciekawe, porośnięte roślinnością Zielone Ściany nie tylko wpływają na walory estetyczne całego otoczenia, ale i na jego mikroklimat. Dodatkową zaletą Zielonych Ścian jest to, że porastająca ekrany roślinność wzmacnia działanie bariery dźwiękochłonnej, a także chroni przed zanieczyszczeniami w rodzaju spalin, wszelkich pyłów czy niesionego z wiatrem kurzu.

Katalog stron budowlanych

Zapraszamy do bezpłatnego zgłaszania witryn Państwa firm budowlanych, dzięki wpisowi w naszym katalogu zyskacie Państwo bezcenną reklamę, która jest niezbędna do zaistnienia w Internecie.

Dodaj swoją strone do katalogu
Sprzęt AGD - katalog
           
     

Polecamy

Ranking stron

Kostka granitowa Gdańsk

śr. ocena: 4.94 oceniany: 1005 razy

Okna i Drzwi

śr. ocena: 4.88 oceniany: 793 razy

Wykończenia wnętrz Gdańsk

śr. ocena: 5 oceniany: 640 razy

ABC-Remonty glazura Oleba.pl

śr. ocena: 4.95 oceniany: 532 razy

Ocena energetyczna budynków

śr. ocena: 4.9 oceniany: 330 razy

Zobacz cały ranking

       
 
 
     

Nasza baza firm budowlanych jest unikalnym zbiorem witryn opartym na autorskim oprogramowaniu. Dzięki naszej wytężonej pracy oraz Państwa wartościowym wpisom uzyskacie efektywną reklamą dla własnej firmy - Budownictwo, firmy i usługi budowlane w sieci.

Katalog Budowlany