Budo

wnictwo

strony budowlane

 
Katalog firm budowlanych Mapa katalogu Kontakt
Materiały budowlane - katalog

Budownictwo - Katalog stron

Katalog stron budowlanych zrzesza witryny firm działających w branży budowlanej. Nasz katalog oparty jest na najbardziej rozbudowanym oraz nowoczesnym oprogramowaniu - to w połączeniu z naszą sumienną pracą oraz wszechstronną wiedzą zapewni Państwa firmie wspaniałą reklamę. Póki co zgłaszanie wpisów nic nie kosztuje, lecz z biegiem czasu może to ulec zmianie, dlatego proszę nie zwlekać i spędzić te kilka minut na stworzenie wartościowego oraz unikalnego wpisu.

Dodaj stronę
     

Statystyki

 
 
Usługi budowlaneStrona główna
     
     
 

Kategorie

Artykuły

  • 10-03-2017

Kratka wentylacyjna. Funkcjonalny, ale i efektowny element systemu

Kratki wentylacyjne to przede wszystkim zakończenie przewodów rozprowadzających powietrze. Kojarzące się dawniej z raczej mało efektowną koniecznością, obecnie coraz częściej obok funkcji praktycznej pełnią też dekoracyjną. Czym charakteryzują się współczesne kominkowe kratki wentylacyjne?

Rola kratek wentylacyjnych


Brak kratek wentylacyjnych lub nieodpowiedni ich wybór może skutkować nieprawidłowym funkcjonowaniem systemu grzewczego, a w konsekwencji poważnym, nawet trwałym uszkodzeniem. Bardzo częstym objawem kratek źle dobranych do mocy grzewczej wkładu są uszkodzenia na obudowie – jak na przykład pęknięcia. Dlatego ten element systemu jest konieczny, aby uniknąć niepotrzebnych komplikacji. Kratki wentylacyjne wlotowe i wywiewne zapewniają prawidłowy obieg powietrza wewnątrz systemu. Nagrzewający się do wysokich temperatur wkład kominkowy oddaje nadmiar ciepła, które pochłania zimne powietrze. Po nagrzaniu staje się lżejsze i zamontowanymi w górnej części kratkami wydostaje się na zewnętrz systemu do pomieszczenia. Po schłodzeniu ponownie trafia do systemu kratkami znajdującymi się w dolnej części, by odprowadzić kolejną partię ciepła.

Mechanizm działania systemu kominkowego sprawia, że przy wyborze kratek wentylacyjnych większą uwagę zwraca się na parametry aniżeli design. Okazuje się jednak, że ten tak praktyczny element może być również ciekawą częścią dekoracyjną obudowy kominka.

Design kratek wentylacyjnych

Kratki wentylacyjne dostępne są w wielu kształtach, wzorach i kolorach, przez co stają się elementem dekoracyjnym wnętrza. Mogą mieć bardzo różnorodny, ale i efektowny design, odpowiedni do stylu klasycznego bądź nowoczesnego.

W pierwszym przypadku ich kształt będzie bardzo urozmaicony, często poprzez fantazyjne dodatki dekoracyjne nawiązujące formą na przykład do motywów roślinnych. Ornamenty doskonale będą pasować do wnętrz mocno zakorzenionych w tradycji. W przypadku aranżacji nowoczesnych, kratki wentylacyjne na kominek będą równie minimalistyczne jak wnętrze. Coraz większą w tym przypadku popularność zdobywają długie i wąskie pozbawione nie tylko form dekoracyjnych, ale też charakterystycznej siateczki. Taka kratka wentylacyjna doskonale będzie podkreślać geometryczną budowę kominka, którego najważniejszy element dekoracyjny stanowi naturalny kamień ułożony na obudowie wokół wkładu.

Wykonanie i kolorystyka


Kratki wentylacyjne muszą być przede wszystkim trwałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne i termiczne. Wykonywane są więc z blachy nierdzewnej lub w całości odlewane, dodatkowo ich powierzchnię odpowiednio się zabezpiecza poprzez galwanizowanie, powlekanie lub przy użyciu specjalnej farby proszkowej.

Obecnie kratki wentylacyjne występują w rozmaitych kolorach, jak biały, kremowy, grafitowy, brązowy, czarny. Powierzchnia może imitować srebro lub stare złoto, ewentualnie mosiądz – dawniej często wykorzystywany jako dekoracyjny materiał elementów wykończenia wnętrz.

Kratki wentylacyjne nie są już więc tylko i wyłącznie koniecznym komponentem systemu grzewczego. Coraz częściej stanowią bardzo efektowny element dekoracyjny będący dopełnieniem designu kominka, jak również całej aranżacji wnętrza.

Katalog stron budowlanych

Zapraszamy do bezpłatnego zgłaszania witryn Państwa firm budowlanych, dzięki wpisowi w naszym katalogu zyskacie Państwo bezcenną reklamę, która jest niezbędna do zaistnienia w Internecie.

Dodaj swoją strone do katalogu
Sprzęt AGD - katalog
           
     

Polecamy

Ranking stron

Kostka granitowa Gdańsk

śr. ocena: 4.94 oceniany: 1005 razy

Okna i Drzwi

śr. ocena: 4.88 oceniany: 793 razy

Wykończenia wnętrz Gdańsk

śr. ocena: 5 oceniany: 640 razy

ABC-Remonty glazura Oleba.pl

śr. ocena: 4.95 oceniany: 532 razy

Ocena energetyczna budynków

śr. ocena: 4.9 oceniany: 330 razy

Zobacz cały ranking

       
 
 
     

Nasza baza firm budowlanych jest unikalnym zbiorem witryn opartym na autorskim oprogramowaniu. Dzięki naszej wytężonej pracy oraz Państwa wartościowym wpisom uzyskacie efektywną reklamą dla własnej firmy - Budownictwo, firmy i usługi budowlane w sieci.

Katalog Budowlany