Budo

wnictwo

strony budowlane

 
Katalog firm budowlanych Mapa katalogu Kontakt
Materiały budowlane - katalog

Budownictwo - Katalog stron

Katalog stron budowlanych zrzesza witryny firm działających w branży budowlanej. Nasz katalog oparty jest na najbardziej rozbudowanym oraz nowoczesnym oprogramowaniu - to w połączeniu z naszą sumienną pracą oraz wszechstronną wiedzą zapewni Państwa firmie wspaniałą reklamę. Póki co zgłaszanie wpisów nic nie kosztuje, lecz z biegiem czasu może to ulec zmianie, dlatego proszę nie zwlekać i spędzić te kilka minut na stworzenie wartościowego oraz unikalnego wpisu.

Dodaj stronę
     

Statystyki

 
 
Usługi budowlaneStrona główna
     
     
 

Kategorie

Artykuły

  • 01-02-2017

Najpopularniejsze technologie zabezpieczenia wykopów

Prace wykopowe wiążą się z wysokim stopniem niebezpieczeństwa, w związku z czym ogromne znaczenie w ich przypadku ma odpowiednie zabezpieczenie wykopu podczas wykonywania prac budowlanych. Wyróżnia się szereg metod zabezpieczenia wykopu, które dostosowuje się do rodzaju gruntu, lokalizacji, głębokości wykopu oraz wymagań środowiskowych. Do najpopularniejszych z nich zalicza się: grodzice stalowe, palisady oraz obudowy berlińskie.

Grodzice stalowe

Wyróżnia się dwa podstawowe typy grodzic stalowych: tymczasowe lub stałe.

Grodzice stalowe służące jako tymczasowe zabezpieczenie wykopu to skuteczny sposób na efektywne ekonomicznie i technicznie tymczasowe zabezpieczenie konstrukcji oporowych i szczelnych obudów głębokich wykopów. Skutecznie zabezpieczają one uskoki terenu o głębokości do kilkunastu metrów. Wykorzystuje się je tam, gdzie oprócz zabezpieczenia uskoku terenu, wymagane jest zabezpieczenie wykopu przed napływem wody gruntowej lub w sąsiedztwie wykopu znajdują się obiekty wrażliwe na osiadanie.

Z kolei grodzice stalowe stałe są wykorzystywane w trwałych konstrukcjach oporowych lub palisadach stalowych w budownictwie lądowym i hydrotechnicznym. Mają zastosowanie w miejscach, gdzie wymagana jest elastyczność rozwiązania konstrukcyjnego i technologicznego fundamentu lub konstrukcji oporowej.

Palisady

Palisady to rozwiązanie wykonywane jako konstrukcje oporowe, które służą do zabezpieczenie wykopów głębokich, elementów oporowych i ścian konstrukcyjnych oraz fundamentów głębokich obiektów, takich jak np. ściany i fundamenty kondygnacji podziemnych czy przyczółki mostowe wolnostojące lub ramowe. Przykłady tego typu zabezpieczeń: http://www.aarsleff.com.pl/oferta/technologie/zabezpieczenia-wykopow-konstrukcje-oporowe/palisady/.

Obudowy berlińskie

Obudowy berlińskie to jedna z metod tymczasowego zabezpieczenia głębokich wykopów technologicznych, np. pod kondygnacje podziemne budynków i instalacje podziemne. Obudowa berlińska składa się z pala oraz opinki montowanej między palami w trakcie głębienia wykopu. Wykorzystuje się je w sytuacji, gdy poziom wody gruntowej jest zlokalizowany poniżej dna wykopu oraz gdy w sąsiedztwie wykopu nie ma obiektów wrażliwych na osiadanie.

Artykuł powstał we współpracy z http://www.aarsleff.com.pl/

Katalog stron budowlanych

Zapraszamy do bezpłatnego zgłaszania witryn Państwa firm budowlanych, dzięki wpisowi w naszym katalogu zyskacie Państwo bezcenną reklamę, która jest niezbędna do zaistnienia w Internecie.

Dodaj swoją strone do katalogu
Sprzęt AGD - katalog
           
     

Polecamy

Ranking stron

Kostka granitowa Gdańsk

śr. ocena: 4.94 oceniany: 1005 razy

Okna i Drzwi

śr. ocena: 4.88 oceniany: 793 razy

Wykończenia wnętrz Gdańsk

śr. ocena: 5 oceniany: 640 razy

ABC-Remonty glazura Oleba.pl

śr. ocena: 4.95 oceniany: 532 razy

Ocena energetyczna budynków

śr. ocena: 4.9 oceniany: 330 razy

Zobacz cały ranking

       
 
 
     

Nasza baza firm budowlanych jest unikalnym zbiorem witryn opartym na autorskim oprogramowaniu. Dzięki naszej wytężonej pracy oraz Państwa wartościowym wpisom uzyskacie efektywną reklamą dla własnej firmy - Budownictwo, firmy i usługi budowlane w sieci.

Katalog Budowlany