Budo

wnictwo

strony budowlane

 
Katalog firm budowlanych Mapa katalogu Kontakt
Materiały budowlane - katalog

Budownictwo - Katalog stron

Katalog stron budowlanych zrzesza witryny firm działających w branży budowlanej. Nasz katalog oparty jest na najbardziej rozbudowanym oraz nowoczesnym oprogramowaniu - to w połączeniu z naszą sumienną pracą oraz wszechstronną wiedzą zapewni Państwa firmie wspaniałą reklamę. Póki co zgłaszanie wpisów nic nie kosztuje, lecz z biegiem czasu może to ulec zmianie, dlatego proszę nie zwlekać i spędzić te kilka minut na stworzenie wartościowego oraz unikalnego wpisu.

Dodaj stronę
     

Statystyki

 
 
Usługi budowlaneStrona główna
     
     
 

Kategorie

Artykuły

  • 24-01-2017

Kuchnia otwarta czy kuchnia zamknięta? Wybór, który może zadecydować o Twoim komforcie

Czy zdecydować się na tradycyjną kuchnię zamkniętą, czy raczej na nowoczesność i funkcjonalność kuchni otwartej? Wybór, wbrew pozorom, nie jest wcale prosty.

Kuchnia a zasobność portfela

Decyzja o tym, czy w domu powinna być kuchnia zamknięta, czy też możemy pozwolić sobie na jej otwartą wersję, zależy od wielu czynników. Najważniejszym zdecydowanie wydaje się być czynnik finansowy.
Kuchnia zamknięta wymaga większej przestrzeni, niż kuchnia otwarta, a większa przestrzeń to z reguły większe koszty budowy. Warunkiem jest tu jednak sam rozmiar kuchni – kuchnia zamknięta o bardzo małym metrażu może okazać się rozwiązaniem tańszym, niż przeciętna kuchnia otwarta, jednak niekoniecznie będzie również rozwiązaniem praktycznym.

Powszechnie przyjęło się uważać, iż kuchnia otwarta charakteryzuje projekty domów, których właścicieli nie stać na dodatkowe, zamknięte pomieszczenie. Ostatnio jednak coraz częściej kuchnię otwartą spotyka się w domach dużych, a nawet bardzo dużych, w których  najważniejsze pokoje – jak salon czy sypialnia – mają wprost imponującą powierzchnię. Wynika to nie z niedostatków funduszy, ale z dążenia do stworzenia domu w stylu nowoczesnym, nieco biznesowym lub industrialnym, w którym stawia się na otwartą przestrzeń i swobodny dostęp do każdego pomieszczenia.

Pokaż mi swoją kuchnię, a powiem ci, kim jesteś

Aspekt finansowy przy wyborze kuchni zdecydowanie jest istotny, ale za równie ważny należy uznać aspekt osobowościowy. Czyż komfort czerpany z przebywania w odpowiednim dla nas otoczeniu nie jest tak samo istotny, jak komfort wynikający z zasobności naszego konta bankowego?

Kuchnia zamknięta to wariant polecany zdecydowanie dla osobowości introwertycznych. Jeśli potrzebujesz miejsca, gdzie możesz się zamknąć sam ze sobą, jeśli nie chcesz, aby goście lub domownicy zaglądali Ci do garnków, stanowczo powinieneś postawić na kuchnię zamkniętą. Dodatkowo dochodzi tu jeszcze aspekt komfortu poruszania się po domu osób, które potrzebują dostać się do kuchni bez mijania salonu, w którym akurat przyjmujesz swoich przyjaciół. Dotyczy to zwłaszcza osób starszych oraz chorych.

Kuchnia otwarta to z kolei coś w sam raz dla ekstrawertyka. Nie przeszkadza Ci ciągła obecność domowników w kuchni? Lubisz gotować, mając na oku bawiące się w salonie dzieci lub rozmawiając jednocześnie z siedzącymi tam znajomymi? Nie obawiasz się kompromitacji spowodowanej stosem brudnych naczyń, gdy któryś z nich zajrzy do kuchni? Jeśli tak, to kuchnia otwarta będzie rozwiązaniem idealnym. Zwłaszcza jeśli do tego cały dom zamierzasz utrzymać w nowoczesnym, miejskim stylu.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem https://www.maxkuchnie.pl

Katalog stron budowlanych

Zapraszamy do bezpłatnego zgłaszania witryn Państwa firm budowlanych, dzięki wpisowi w naszym katalogu zyskacie Państwo bezcenną reklamę, która jest niezbędna do zaistnienia w Internecie.

Dodaj swoją strone do katalogu
Sprzęt AGD - katalog
           
     

Polecamy

Ranking stron

Kostka granitowa Gdańsk

śr. ocena: 4.94 oceniany: 1005 razy

Okna i Drzwi

śr. ocena: 4.88 oceniany: 793 razy

Wykończenia wnętrz Gdańsk

śr. ocena: 5 oceniany: 640 razy

ABC-Remonty glazura Oleba.pl

śr. ocena: 4.95 oceniany: 532 razy

Ocena energetyczna budynków

śr. ocena: 4.9 oceniany: 330 razy

Zobacz cały ranking

       
 
 
     

Nasza baza firm budowlanych jest unikalnym zbiorem witryn opartym na autorskim oprogramowaniu. Dzięki naszej wytężonej pracy oraz Państwa wartościowym wpisom uzyskacie efektywną reklamą dla własnej firmy - Budownictwo, firmy i usługi budowlane w sieci.

Katalog Budowlany